Modne zasłony do salonu

Jesteś może w trakcie wyboru aranżacji do swojego salonu? A może dopiero planujesz takie rzeczy w nie dalekiej przyszłości i już teraz zastanawiasz się jakie elementy wyposażenie będą akurat pasować do twojego wnętrza? Niezależnie od tego, kiedy podejmiesz się takich, prac z pewnością bardzo dobrą opcją będzie zdecydowanie  się na zasłony do salonu. Zobaczmy, jakie korzyści płyną z ich wykorzystywania.

 Modne zasłony do salonu- do jakich wnętrz pasują?

Głównym zadaniem, jakie mają pełnić zasłony, jest zakrycie okna. Jednakże w ostatnich latach ta właściwość zostaje odsunięta na dalszy plan. Aktualnie znacznie większą uwagę przykłada się do aspektu dekoracyjnego zasłon. Jeżeli pragniemy mieć w salonie zasłony, to warto zdecydować się na trzy najczęściej wykorzystywane egzemplarze:

  • panelowe – stosuje się je, gdy pragniemy całkowicie albo częściowo zaciemnić wnętrze (zasłony tego typu równie często wykorzystywane są do dekoracji wnętrza),
  • zaciemniające – ich głównym zadaniem jest całkowite zaciemnienie wnętrza, dlatego wykonywane są z grubych materiałów,
  • dekoracyjne – pełni odwrotną funkcję niż pozostałe dwa rodzaje, ponieważ używa się go do podkreślenia określonego stylu wnętrza.

Producenci oferują takie zasłony, które pasują idealnie prawie do każdego wnętrza. Nie możemy zapomnieć o ważnych kwestiach, które są zależne od pomieszczenia, co nich zaliczamy między innymi: długość, grubość oraz rodzaj materiałów.

Czy warto zdecydować się na zasłony do salonu?

Osoby mające w swoich domach bądź mieszkaniach nowoczesny design bardzo często rezygnują z zasłon. Znacznie częściej widywane są rolety zewnętrze, gdyż podobnie jak zasłony dbają o naszą prywatność. Dlatego skąd w ogóle wziął się pomysł na zasłony w takich wnętrzach. Dużą rolę odgrywa fakt, że funkcjonalność została zepchnięta na drugi tor. Teraz najważniejszym aspektem jest ten dekoracyjny, który w dużym stopni wypływ na odbieranie pomieszczenia. Dlatego właściciele domów i mieszkań zwracają szczególną uwagę na wykorzystany materiał, jego fakturę, czy kolorystykę. Zasłony do salonu inaczej się wiesza niż w pozostałych miejscach w domu. Większość modeli wiesza się na powszechnie zwanych “żabkach”. Oczywiście nie jest to jedyna możliwość. Przelotki równie często są używane, wówczas zasłona jest wieszana bezpośrednio do karnisza albo na specjalnych kółkach. Jest to główny aspekt wyróżniające określone modele zasłony do salonu.