Zasłony – jak wybrać odpowiedni kolor?

Zdawać by się mogło, iż odkąd na rynku znane stały się rolety, zasłony zeszły na dalszy plan. Nic bardziej mylnego. Modne zasłony ze sklepu nietylkofiranki.pl spełniają obecnie przede wszystkim rolę ozdobną. Można wybierać spośród rozmaitych modeli i dzianin. Dobrze dopasowane powodują, iż pomieszczenie jest niezwykle przyjemne. Także upiększają okna. Są w wielu modelach oraz odcieniach. Ogromną sławą cieszą się w obecnych czasach zasłony w odcieniach szarości. Tymczasem natomiast jeszcze więcej osób wybiera mocne odcienie takie jak turkus, szmaragdowa zieleń lub fuksja.

Typy zasłon – jaki materiał na zasłony

Nim zdecydujemy się na zakup zasłon, musimy zastanowić się, czego oczekujemy oraz jakie role powinny one realizować w pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest dużo modeli gotowych ozdób okiennych. Wybierać możemy także spośród rozmaitych dzianin, z jakich wykonamy je samodzielnie czy na zlecenie. Mamy zatem ogromne możliwości, więc powinniśmy doskonale przeanalizować własny wybór.

Zasłony do sypialni w dowolnym stylu

Każdy spośród nas kocha inne pomieszczenia, decydując się na ich wyposażenie, dobiera odcienie lub akcesoria, jakie zapewniają kompozycję pomieszczenia w poszczególnym stylu. Przy doborze zasłon do sypialni, tak jak w wypadku pozostałych akcesoriów, należy wziąć pod uwagę ich odcień, fakturę lub rozmiar. Nie bez znaczenia jest również położenie okna, jakie mają zdobić. W zależności od tego, czy poprzez większość dnia będzie wpadać poprzez nie słońce, lub ich prezentacja będzie to uniemożliwiać, powinniśmy mieć na uwadze również produkt: półprzezroczysty czy zaciemniający.

Modne zasłony

Modne zasłony to niewątpliwie te zrobione z lnu. Doskonale do salonu sprawdzą się rodzaje beżowe, lekkie, dzięki którym w czasie dnia pomieszczenie pozostanie podświetlone, natomiast dodatkowo będzie osłonięte przed wzrokiem osób z zewnątrz. Zasłony zmiękczą promienie, dzięki czemu nie będą one przeszkadzały podczas pracy na komputerze lub oglądania tv. Lniane zasłony są także w pozostałych wariantach kolorystycznych. Możesz zdecydować się na szarość, jaką zastosujesz w nordyckiej kompozycji.

Jakie zasłony do kremowych ścian?

Kremowy odcień na ścianach kojarzy się z ciepłymi, standardowymi pomieszczeniami. Jego dopełnieniem mogą być zasłony w rozmaitych odmianach brązu i zieleń w mocnym, ciemnozielonym kolorze. Takie pomieszczenie będzie prezentować się dobrze oraz elegancko. Jeśli chodzi nam o łagodniejszy rezultat w kompozycji, można zastosować zasłony w odcieniu białym, perłowym, szaro-srebrnym czy popielatym. Do odcienia kremowego mogą również pasować zasłony w delikatny print kwiatowy, ponieważ nadaje on wówczas pomieszczeniu nieco romantyczny styl, albo w kolorowe pasy, jakie dadzą pomieszczeniu nieszablonowości.